Podohradská 1704/1, 155 00, Praha - Stodůlky, Česká Republika
+420 777 295 555

Bělení zubů

Ordinační bělení zubů

Bělení zubů v ordinaci provádíme pomocí přípravku Opalescence Extra Boost, který se řadí mezi metody „in-office“, jelikož jsou jeho účinky patrné bez dlouhého čekání. Vaše zuby tak budou hned po první návštěvě o několik odstínů bělejší.

Opalescence Boost je natolik revoluční prostředek s jedinečným složením, že při jeho aplikaci není potřeba žádná aktivace obtěžujícími ultrafialovými paprsky nebo lasery. Opalescence se tak sám aktivuje v době, kdy je nanesen na zuby.

Přípravek obsahuje také látky jako jsou dusičnan draselný a fluorid. Ty jak je známo přispívají ke zvýšení vitality ústní dutiny, snížená citlivosti zubů a zesílení jejich skloviny.

Domácí bělení zubů

Domácí bělení probíhá tak, že při první návštěvě vezmeme otisk pacientova chrupu a dle něho necháme vyrobit individuální nosiče bělení, které od nás společně s bělícím setem obdrží pacient na druhé návštěvě. Během této návštěvy od nás pacient obdrží také odbornou instruktáž, při které ho poučíme jak s bělícím setem zacházet. 

Pacient si pak v domácím prostředí aplikuje chrániče s gelem na své zuby po dobu 2-4 hodin denně. Celková délka bělící procesu pak trvá v rozmezí 10 – 21 dnů.

Bělící proces probíhá na základě schopnosti karbamid peroxidu a peroxidu vodíku volně projít sklovinou a dentinem. Radikály kyslíku migrují sklovinným spektrem a rozkládají koloranty způsobující zabarvení zubů.

REZERVUJTE SI TERMÍN ONLINE

Pokud máte zájem o naše služby. Můžete si snadno ve 4 krocích rezervovat vyšetření na den a čas, který vám vyhovuje.

Vnitřní bělení zubů

Metoda vnitřního bělení slouží k navrácení původního odstínu a vybělení zubů, které v minulosti ztratily svou přirozenou barvu zejména díky těmto příčinám.

  • Zub zbarví odumřelá (nekrotická) zubní dřeň – zbarvení jinak zdravého zubu má na svědomí rozkládající se tkáň postupující do dentinu zubu.
  • Výplň zubu tvoří stomatologický materiál, který zub zbarvuje – u dřívějších ošetření bylo běžné, že například mrtvý zub po endodontickém ošetření přišel o svou přirozenou bělost. Nejčastěji byly na vině zubní výplně zbarvující zub do růžové nebo černé barvy.

Postup ošetření

Prvotním úkolem je ze zubu odstranit veškerý materiál, který zub zbarvil. Tím mohou být staré výplně, zbytky zubní dřeně a jiné nečistoty. Následně se aplikuje bělící činidlo, které se v zubu uzavře provizorní výplní, tvořící ochranu do další návštěvy. Při poslední návštěvě se zub vyčistí a uzavře definitivní výplní.

Z následující fotografie můžete vidět rozdíl, který od sebe dělí pouhých 5 dní.

Vnitřní bělení zubů