O nás

Stomatologická klinika Yurmax je rodinná firma, jejíž tradice sahá až do roku 1991. V jejím rámci jsme se stali prvním centrem biologické stomatologie v České republice. Přestože sídlíme v Praze, opakovaně nás vyhledávají a dále doporučují pacienti ze všech koutů ČR

Hlavním důvodem je naše specializace v nahrazovaní zdraví škodlivých (těžkých) kovů v ústní dutině keramickými implantáty a nekovovými alternativami amalgámu. Samozřejmostí je pro nás maximální ochrana pacientů i lékařů, a to pomocí tzv. protokolu SMART, který jako první v ČR používáme od r. 2014. Kromě toho řešíme i obtíže spojené s orálním elektrogalvanismem, chronickými záněty v ústní dutině a jejich systémovými projevy.

Klinika Yurmax nabízí ucelený komplex služeb a ošetření pro zdraví i krásu ústní dutiny pomocí bezkovové, funkční a estetické stomatologie.

Biologické zubní lékařství: Ústní dutina
je klíčem ke zdraví celého těla

Biologické zubní lékařství je moderní koncept praxe péče o zuby. Na rozdíl od klasické, technicky pojaté stomatologie mnohem více využívá moderní vědecké poznatky z oblasti biochemie, toxikologie, mikrobiologie, epigenetiky i fyziky – a všech jejich interdisciplinárních souvislostí. 

Zdraví ústní dutiny je klíčové pro zdraví celého těla. Z toho důvodu biologická stomatologie pohlíží na ústní dutinu jako na nedílnou součást organismu úzce propojenou s mnoha zásadními tělesnými procesy a funkcemi. Většina smyslových orgánů je umístěna v blízkosti úst a těsně sousedí s mozkem. Ten je s obličejem, částí jazyka, zuby i nosní dutinou spojen trojklanným nervem, nejmohutnějším ze všech mozkových nervů. 

Ve srovnání s jinými částmi těla ústní dutina může obsahovat zdaleka nejvíce těžkých kovů, slitin, toxických a alergizujících materiálů či dokonce odumřelých tkání. Nikde jinde také nevzniká a neprobíhá tolik zánětlivých procesů. To vše má nutně vliv na imunitní systém a může být příčinou mnoha chronických onemocnění. 

Existuje celá řada souvislostí mezi zdravím dutiny ústní a diagnózami v různých částech těla. Ale nejde jen o zuby a dásně. Například stav čelistního kloubu ovlivňuje zdraví páteře i krevní oběh. Skrze chrup ale procházejí i meridiány (tělesné energetické dráhy), které aktivuje správná činnost zubů. Ztráta chrupu nebo přítomnost zánětlivého ložiska v ústech může tyto dráhy narušovat. Je proto velmi důležité, aby každý zub zaujímal správnou pozici a aby byly meridiány aktivovány zdravým nebo (netoxicky) ošetřeným zubem. Pacienti, kteří mají zánět v okolí zubu, trpí průnikem škodlivých látek do organismu, což představuje značnou – a neustálou – zátěž pro imunitní systém

V našem konceptu biologického zubního lékařství vycházíme při péči o zuby a celou dutinu ústní ze všech uvedených souvislostí. Pomáhají nám při rozhodování o způsobu ošetření a léčby, která podporuje účinnou, maximálně bezpečnou a netoxickou péči o chrup. 

Naše péče se zaměřuje na dvě hlavní oblasti:

  • Chemickou zátěž v dutině ústní – tu minimalizujeme prostřednictvím nahrazování potenciálně toxických a alergenních materiálů přirozenými biokompatibilními materiály
  • Bakteriální rizika spojená s odumřelými zuby – řešením je odborné odstranění odumřelých a zánětem postižených části dutiny ústní

Výsledky péče se odrazí ve zlepšení stavu celého imunitního systému. Naše postupy tak léčí nejen zuby, ale zároveň upevňují zdraví celého těla. Tím pomáháme razantně zlepšit kvalitu života našich pacientů.