Zářivě bílý úsměv jako Hollywoodská hvězda

Krásný bílý úsměv je snem téměř každého z nás, ale přirozená cesta k jeho získání je spíše trnitá než procházka růžovým sadem. Na barvu našeho chrupu má vliv nespočetné množství faktorů, jako je např. pití kávy, kouření, geny, nesprávná zubní péče atd.

V čem spočívá komplexní péče o chrup? Především se snažíme omezit riziko vzniku zubního kazu pravidelnou ústní hygienou – správné čistění min. 2 x denně, používání dentální nitě, mezizubních kartáčků a ústní vody pro odstranění veškerých bakterií, které mohou způsobovat zánět dásní a následně parodontózu. Pokud dodržujeme správnou péči o zuby, máme z jedné strany vyhráno. Na trhu existuje i spoustu bělících zubních past, které by měly dopomoct ke krásnému Hollywoodskému úsměvu. Je třeba se ovšem porozhlédnout po kvalitních pastách, které k bílému efektu dopomohou a budeme mít jistotu, že nevyhazujeme peníze oknem pro nulový efekt.

Stále ale nemůžeme docílit vysněného zářivě bílého úsměvu? V tom případě můžeme svůj chrup svěřit do péče profesionálů, kteří nám poradí i se správnou domácí péčí.

Perleťový chrup přímo z ordinace

Návštěva zubní hygienistky nebo stomatologa s sebou nese následující kroky: lékař Vám nejprve udělá analýzu chrupu, poté začne čistit zubní kámen, pigmentové skvrnky a veškeré nečistoty mezi zuby. Tedy použije metody, ke kterým bychom se jinak jen tak nedostali. Dále aplikuje pacientovi ochrannou bariéru na okraj dásně a poté začne nanášet na zuby gel, který se nechává působit 2-3 x 20 minut. Někdy se musí návštěva opakovat několikrát, než dosáhneme žádaného výsledku, popř. musíme doplnit ještě o domácí péči. Celková doba strávená v ordinaci je cca 1,5 hodiny až 2,5 hodiny.

Domácí bělení zubů

V případě preference domácí péče o zuby navštívíte pouze odborného zubního lékaře, který Vám sejme otisky chrupu a vytvoří tak individuální nosiče bělení přesně šité na míru pro Vaše zuby. Poté Vám poradí, jak správně o zuby pečovat a Vy čekáte na výsledek, který se v co nejbližší době dostaví. Tato varianta je časově i z hlediska nákladů úspornější.

Bílý chrup dle rad našich babiček

Jedlá soda, ocet, bílé víno, citrón a jiné podobné suroviny, které zaručeně Váš úsměv vybělí bez návštěvy „drahých doktorů“? Nedoporučujeme zkoušet byť jednu surovinu, protože vše má negativní účinky jak na sklovinu, tak na zdravý stav dásní.  Kyselé suroviny leptají sklovinu, která se postupně stává slabší, citlivější a zuby jsou tak náchylnější ke vzniku zubního kazu.

Klinika Yurmax  Vám Váš sen o zářivě bílých zubech splní během chvilky. Můžete si zvolit ordinační nebo domácí léčbu. Odborníci v péči o zubní hygienu Vám zaručeně poradí a postarají se Vás. Rozzařte svůj úsměv a zaujměte své okolí díky péči specialistů Yurmax!