Vědci potvrzují škodlivost amalgámu pro lidský organismus

Na našich stránkách můžete nalézt velké množství informací, které se týkají problematiky zubních amalgámových výplní. Jelikož je v posledních letech toto téma velmi rozšířené, setkáváme se takřka denně s různými názory, mezi kterými se samozřejmě najdou i takové, kterým naše vysvětlení nestačí.

Rozhodli jsme se proto vytvořit soupis oficiálních informací včetně odkazů na vědecké články, které by měly stálé vyvracení a zatajování faktů ohledně amalgámu odhalit.

Tento stav můžeme demonstrovat na samotném názvu amalgámová výplň, která je z 50 % tvořena rtutí. Správně by se tedy měla jmenovat rtuťová výplň, podle majoritní složky, jež celou výplň tvoří. O rtuti je ale všeobecně známo, že je prudce jedovatá, a tak název amalgám je pro znalou populaci přijatelnější. A to zejména v době, kdy se podařilo prokázat, že je amalgám jedním z hlavních zdrojů zátěže rtutí pro lidský organismus, protože se rtuť z povrchu plomby odpařuje a ukládá se v celém těle.

Vizualizaci odpařování rtuti naleznete v následujícím videu:

Oponující lékaři sice argumentují, že výzkumy a testy prokázaly „zdravotní nezávadnost“ hladiny rtuti v krvi, která je údajně v mezích tolerance. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO), ale rtuť nemusí mít žádnou prahovou hodnotu. Zvyšující se množství rtuti ve vašem těle se pak snadno může začít projevovat zdravotními komplikacemi. Tyto projevy jsou naneštěstí u lidí poměrně časté, a tak nastává problém při stanovení pravé diagnózy.

Celé Stanovisko proti amalgámovým zubním výplním obsahujícím rtuť pro praktické a zubní lékaře, studenty zubního lékařství, pacienty zubních lékařů a tvůrce předpisů a nařízení také naleznete v naší nově vytvořené kategorii obsahující rozsáhlé texty a dokumenty o amalgámu.