Často kladené otázky

• Jak se mohu objednat na ošetření?
Pro objednání přednostně využijte online rezervaci termínu. Odkaz naleznete na našich webových stránkách nahoře. Pokud si nevíte rady, kontaktujte nás na tel. čísle (+420) 777 295 555 či e-mailem recepce@yurmax.cz.

• Jak probíhá vstupní vyšetření?

Při první návštěvě je nezbytné absolvovat vstupní vyšetření pro stanovení optimálního léčebného plánu. První fáze probíhá jako konzultace za účelem zjištění stavu Vaší dutiny ústní. Následně se postup liší dle typu ošetření. Pro bezpečné odstranění amalgámových výplní, je potřeba zhotovit OPG snímek a intraorální RTG snímky. Pro chirurgické zákroky (extrakce mrtvých zubů a implantace) je důležité zhotovit CBCT (3D) snímek a změřit hladinu vitamínu D.

• Kolik návštěv celkem je potřeba pro odstranění amalgámových výplní?

Celkový počet návštěv je individuální. V některých případech je možné odstranit všechny amalgámové výplně v jednom termínu/ordinačním dni. Někdy to však není možné a amalgámové výplně se odstraňují po částech např. kvadrantech. Jaký postup bude zvolen ve Vašem případě záleží dle konzultace s lékařem v rámci vstupního vyšetření či po zaslání rentgenových snímků na náš email.

• Proč je důležité znát hodnotu vitamínu D v těle a pro jaké zákroky je údaj vypovídající?

Úroveň vitamínu D v těle je klíčový pro chirurgické zákroky, jakými jsou extrakce zubu a zavedení implantátu. Při nízké hladině vitamínu D je větší riziko vzniku zánětu kosti. Dostatečné množství D v těle také podporuje proces hojení a správné uchycení implantátu v kosti. Za optimální pro tyto zákroky považujeme hodnotu v rozmezí 150-250 nmol/l. Test vitamínu D (jak úvodní, tak i kontrolní) provádíme na naší klinice. Rovněž je možnost zakoupení našeho přípravku, který kromě vitamínu D obsahuje i další vitamíny rozpustné v tucích (D.E.K.A Pro). Dávkování je individuální a odvíjí se od zjištěné hodnoty při počátečním měření.