Často kladené otázky

• Jak se mohu objednat na ošetření?

Pro objednání nás, prosím, kontaktujte telefonicky (+420) 777 295 555 či e-mailem recepce@yurmax.cz. Termíny na ošetření nabízíme dle aktuální vytíženosti ordinace. 

• Jak probíhá vstupní vyšetření?

Při první návštěvě je nezbytné absolvovat vstupní vyšetření pro stanovení optimálního léčebného plánu. První fáze probíhá jako konzultace za účelem zjištění stavu Vaší dutiny ústní. Následně se postup liší dle typu ošetření. Pro bezpečné odstranění amalgámových výplní, je potřeba zhotovit OPG snímek a intraorální RTG snímky. Pro chirurgické zákroky (extrakce mrtvých zubů a implantace) je důležité zhotovit CBCT (3D) snímek a změřit hladinu vitamínu D.

• Kolik návštěv celkem je potřeba pro odstranění amalgámových výplní?

Standardně odstraňujeme amalgámové výplně po kvadrantech. Pokud máte tedy v každém kvadrantu jednu či více amalgamových výplní,  je třeba počítat celkem s pěti návštěvami (1x vstupní vyšetření + 4x odstranění amalgámu). V případě, že máte k dispozici aktuální rentgenový snímek (od Vašeho stávajícího zubního lékaře) a zašlete nám jej na e-mail dopředu, je možné skloubit vstupní vyšetření s ošetřením. 

• Proč je důležité znát hodnotu vitamínu D v těle a pro jaké zákroky je údaj vypovídající?

Úroveň vitamínu D v těle je klíčový pro chirurgické zákroky, jakými jsou extrakce zubu a zavedení implantátu. Při nízké hladině vitamínu D je větší riziko vzniku zánětu kosti. Dostatečné množství D v těle také podporuje proces hojení a správné uchycení implantátu v kosti. Za optimální pro tyto zákroky považujeme hodnotu v rozmezí 120-250 nmol/l. Test měření vitamínu D provádíme na naší klinice. Rovněž je možnost zakoupení našeho přípravku, který kromě vitamínu D obsahuje i další vitamíny rozpustné v tucích (D.E.K.A Pro). 

• Je možné k Vám docházet i na preventivní prohlídky a léčbu kazu?

Přes sílící zájem o specializované služby naší kliniky, jakými jsou bezpečné odstranění amalgámu a keramické implantáty, není nyní možné v rámci plné vytíženosti ordinace k nám docházet na pravidelné preventivní prohlídky a léčbu kazu. Proto doporučujeme pacientům, aby měli zároveň i svého ošetřujícího zubního lékaře a k nám přicházeli pouze na zákroky, na které se specializujeme. Děkujeme za pochopení.