Podohradská 1704/1, 155 00, Praha - Stodůlky, Česká Republika
+420 777 295 555

Stop amalgámu

STOP AMALGÁMU

Věděli jste, že amalgámovou výplň tvoří z padesáti procent rtuť? Rtuť patří mezi toxické kovy a i její nejmenší množství muže způsobuje závažné poškození lidského organismu. V zubní ordinaci Yurmax vám amalgámové výplně bezpečně a šetrně odstraníme.

AMALGÁMOVÉ PLOMBY – DANAJSKÝ DAR OD ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY

Speciálně pro vás jsme natočili video, na kterém je vizualizace výparu rtuti z amalgámové výplně pomocí speciální UV lampy s vlnovou délkou 254nm.

Rtuť je velmi nebezpečný neurotoxin, který ničí bílkoviny, např. hormony či enzymy, a poškozuje nervový systém. Dlouho se ale nevědělo, že rtuť se z amalgámových výplní neustále uvolňuje. Teprve moderní měřicí technologie nám přinesly např. zjištění, že uvolňované množství rtuti se zvyšuje se stoupající teplotou nebo při mechanickém zatěžování plomby. Každý den se z jedné výplně uvolní přibližně 10 až 30 mikrogramů rtuti, při žvýkání až 68 mikrogramů a během čištění až 272 mikrogramů. Amalgámová výplň je tak pro tělo zdrojem trvalé expozice rtuti. Naše výsledky měření. 

UVOLŇOVÁNÍ RTUTI Z AMALGÁMOVÝCH VÝPLNÍ

BEZPEČNÉ ODSTRANĚNÍ AMALGÁMOVÝCH VÝPLNÍ

Pokud se rozhodnete pro výměnu amalgámové výplně za bílou, ať už ze zdravotních, nebo z estetických důvodů, měli byste vědět, že odstraňování amalgámu bez určitých hygienických opatření je  nebezpečné. Při odstraňování amalgámové výplně se do vzduchu uvolní velké množství toxické rtuti, která vdechovaná pacientem a personalem.

V zubní ordinaci Yurmax Vám žádné nebezpečí nehrozí. Při odstraňování amalgámu se řídíme protokolem IAOMT (International Academy of Oral Medicine and Toxicology) a dodržujeme všechna stanovená opatření, aby k expozici rtuti v naší ordinaci nemohlo vůbec dojít.