Podohradská 1704/1, 155 00, Praha 13 - Stodůlky, Česká Republika
+420 777 295 555

Zubní Korunky

Zubní Korunky

Trápí Vás vzhled Vašich zubů? Potřebujete nahradit zub či skupinu zubů? Ve stomatologické ordinaci Yurmax vám rádi poradíme a vybereme pro vás vhodný typ náhrady.

Specializujeme se na tato zubní protetika:

KERAMICKÉ ZUBNÍ KONSTRUKCE

Každý zub, o který z jakéhokoliv důvodu přijdete, by měl být nahrazen. Nejde jen o to, že mezera mezi zuby nevypadá dobře. Mnohem větší problém vám mohou způsobit okolní zuby, které se v důsledku ztráty opory a větší zátěže mohou začít uvolňovat ze své původní polohy a nasunovat do prázdného místa. Výsledkem mnohdy bývá narušený skus, což může vést až k poškození čelistního kloubu. Náhrada chybějících zubů má také význam estetický. Je žádoucí, a to zejména u náhrad předních zubů, aby vypadaly co nejpřirozeněji, aby byly zcela nerozeznatelné od zubů původních a okolních vlastních.

V naší ordinaci věnujeme pozornost materiálům, z nichž jsou náhrady zhotoveny. U nás budete mít vždy možnost vybrat si keramickou zubní konstrukci, která neobsahuje kov. Výhodou keramických materiálů je to, že jimi částečně prochází světlo jako u pravých zubů, takže umělé zuby mají přirozenou barvu.

PŘÍPRAVA KERAMICKÉ ZUBNÍ KONSTRUKCE

Při větších rekonstrukcích je základem úspěchu promyšlený plán léčby. Zahájení samotné rekonstrukce vždy předchází zhotovení diagnostických rentgenových snímků, příprava modelu, analýza pomocí artikulátoru (používáme artikulátory Sratos a Acculiner), intraorální foto, foto tváře i celkové foto postavy. Je-li to zapotřebí, provedeme také potřebná měření a analýzu pomocí komplexu BioPAK.

Moderní vybavení ordinace Yurmax a prvotřídní materiály jsou zárukou kvalitního výsledku.

VLASTNÍ ZÁKROK

Při vlastním zákroku pracujeme s optickým zvětšením a používáme dokonalé otiskovací hmoty. V první fázi vám zhotovíme provizorní konstrukci velmi dobrého vzhledu. V další fázi zhotovíme trvalou keramickou konstrukci, kterou při nasazování podle potřeby ještě upravíme – otestujeme skus zubů pomocí přístroje T-Scan, abychom se ujistili, že můžete pohodlně sevřít zuby, že všechny zuby, korunky a můstky jsou rovnoměrně zatížené (což prodlužuje jejich životnost) a že žvýkací svaly správně fungují.

Nezbytnou a samozřejmou součástí našeho přístupu k pacientovi je používání účinných anestetik.

ZUBNÍ KORUNKY

Korunky se používají k opravám ulomených nebo předchozím plombováním značně zeslabených zubů. Jedná se o umělou náhradu ve tvaru horní části zubu, která se nasadí na zachovanou část zubu, upravenou zbroušením. Korunka zbytek původního zubu chrání, zpevňuje ho a umožňuje jím kousat jako dřív. Existují různé typy korunek, které se liší především použitým materiálem.

Průběh zhotovení keramického můstku po extrakci infikovaného zubu

Důkladné plánování

protetika_planovani

Analýza barvy

protetika_barvy

Sundání nevyhovujících korunek

protetika_sundani_korunky

Výroba můstku v laboratoři

protetika_vyroba

Fixace výsledného můstku

protetika_fixace

V zubní ordinaci Yurmax vám poradíme s výběrem té nejvhodnější korunky pro vaši potřebu.

image3_horiz

REZERVUJTE SI TERMÍN ONLINE

Pokud máte zájem o naše služby. Můžete si snadno ve 4 krocích rezervovat vyšetření na den a čas, který vám vyhovuje.

Výsledky naší práce

image8_horiz image7_horizon image9_horiz

SNÍMATELNÉ NÁHRADY A JEJICH REBAZE

Pokud Vám chybí větší množství zubů, a tedy nemáte přirozenou oporu pro aplikaci můstku, zhotovíme Vám snímatelnou zubní protézu. Díky ní budete moci opět kousat, mluvit a radovat se z krásného úsměvu. Protéza také dodá vašemu obličeji mladší vzhled. Poskytuje totiž nezbytnou oporu pro tváře a rty a tím zabraňuje ochabování obličeje.

VÝROBA ZUBNÍ PROTÉZY

Zubní ordinace Yurmax má velkou zkušenost s výrobou kvalitních a trvanlivých protéz z nejmodernějších materiálů. V každé etapě výroby – od prvního otisku až po finální úpravu – používáme nejnovější technologie (BPS, Candulor). Díky přístroji T-Scan umíme ideálně upravit kontaktní plochy umělých zubů a tím zajistit normální funkci žvýkacího svalstva, výrazně zkrátit dobu žvýkání na novou protézu a zmenšit riziko otlaku a případného diskomfortu během prvních dní jejího užívání.

vyroba_snimatelne_nahradysnimatelna_nahrada_v ustech

REBAZE

Pokud máte zubní protézu, je třeba, abyste s ní chodili na pravidelné kontroly. Vaše čelisti a dásně se totiž mohou postupem času měnit a výsledkem může být nedokonalá přiléhavost protézy. Špatně přiléhající zubní protéza může být příčinou žvýkacích potíží, bolesti, infekcí nebo nežádoucích změn vzhledu obličeje.

Díky pravidelným návštěvám ordinace Yurmax budete mít jistotu, že vaše protéza funguje, jak má. Dokážeme provest její rebazi během jedné návštěvy – nepřiléhající část těla protézy doplníme pryskyřičným materiálem, a tím ji přizpůsobíme reliéfu vaší sliznice.

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás, nebo se rezervujte online.