Podohradská 1704/1, 155 00, Praha - Stodůlky, Česká Republika
+420 777 295 555

Endodoncie

ENDODONCIE

Endodoncie Praha

Následkem pokročilého zubního kazu může dojít k zanícení zubu. Při tom se vzniklá infekce šíří dál do zubu, až se bakterie dostanou do zubní dřeně. Nejen, že vás infikovaný zub nemusí bolet. Bakterie mohou zubní dřeň nenávratně poškodit.

Akutnímu zánětu zubní dřeně můžete předejít tím, že budete pravidelně docházet do stomatologické ordinace na prohlídky a dentální hygienu. Při pravidelných kontrolách odhalíme kaz ještě v počátečním stadiu.

Pokud k zánětu dojde, přichází na řadu tzv. endodoncie – stomatologický obor, který se zabývá léčbou kořenových kanálků zubů. Samotná léčba zubních kanálků je ovšem velice kontroverzním tématem. Lékaři při zákroku postupují tak, že nejprve odstraní infikovanou tkáň z kořenových kanálků. Stěny kanálků opracují, vydezinfikují, vyplní a následně utěsní. Zub je tedy zachráněn jako nástroj mechanického žvýkání, ale zůstane již navždy mrtvý. Historie medicíny i nová zjištění moderní stomatologie nám pak poskytují množství důvodů, proč není dobré nechávat odumřelý orgán v ústech.

V zubní ordinaci Yurmax nebereme tyto důvody na lehkou váhu, a proto k endodontickému ošetření přistupujeme jen velmi vzácně a v situaci, kdy nám nic jiného nezbývá. Vždy nabízíme našim pacientům alternativní a bezpečnější řešení.

Věcné názory na ošetření zubních kanálků si můžete přečíst v našem magazínu.

REZERVUJTE SI TERMÍN ONLINE

Pokud máte zájem o naše služby. Můžete si snadno ve 4 krocích rezervovat vyšetření na den a čas, který vám vyhovuje.