Podohradská 1704/1, 155 00, Praha - Stodůlky, Česká Republika
+420 777 295 555

Nejvyšší hygienické standardy

Stejně jako se snažíme o maximální celkovou spokojenost pacientů s naší prací, řešíme i věci, které většinou zůstávají skryté a pacient je nevidí. Dodržujeme přísné hygienické postupy, které jsou považovány za nejvyšší standard v zubním lékařství. 

Používáme sterilizační techniku Melag

Firma Melag patří k nejlepším světovým společnostem zabývajících sterilizační technikou, zajišťující nejvyšší bezpečnostní standard. Dodržujeme postupy kontroly účinnosti sterilizačního cyklu, kdy každý den provádíme test na účinnost procesu sterilizace, a tím bez obav zajišťujeme 100% sterilitu.

Na každé ošetření máme vyhrazené více než 30ks jednorázových či sterilních položek včetně rukavic, roušek, jednorázových násadců na pistole voda/vzduch, systém krycích folií pro povrchy, ochranu povrchu násadce, nový operační plášť lékaře ke každému ošetření, kelímky a další pomůcky.

Důležité podotknout, že i stomatologické násadce jsou vyměňovány po každém pacientovi, na rozdíl od běžné praxe, kdy se násadec po ošetření jenom vytře utěrkou s dezinfekci.
Po ošetření každého pacienta se provádí důkladná dezinfekce všech povrchů s použitím systému DÜRR Dental, což je lídrů v oblasti dentální hygieny.

V ordinaci Vás ošetříme na nejmodernější stomatologické soupravě A-Dec, která má systém na zabránění retrakce chladicí kapaliny, systémem autodezinfekce vodního chlazení koncovek a speciální antimikrobiální povrch uvnitř vodních hadiček.

Rtuť

Jsme jediná ordinace v ČR, která používá hygienické opatření zabraňující kontaminaci prostoru páry rtuti při odvrtávání amalgámu a tím eliminujeme riziko pro pacienta, ošetřujícího lékaře a sestru.Viz odstranění formulované IAOMT.

RTG snímkování

Používáme digitální systém snímkování od německé firmy Gendex s minimální dávkou záření. Vstupní vyšetření s pořízením několika snímku, je podle zátěže možné přirovnat ke 3 hodinám letu letadlem, což je téměř zanedbatelná hodnota. I přesto, to nebereme na lehkou váhu a vždy používáme ochranou olověnou zástěru a provádíme jenom odůvodněné snímky, které nám přinesou důležité informace pro další postup léčby.