Chrániče zubů na míru

Ve sportech a zejména v těch kontaktních jako je lední hokej, ragby, karate nebo box, existuje velké riziko vzniku zranění v oblasti zubů. Úrazy horní a dolní čelisti se řadí mezi ty nejbolestivější a zároveň nejnáročnější na léčbu. Málo kdo si ale uvědomuje, že úraz zubů si může člověk přivodit i během běžně prováděných rekreačních sportů, tedy jízdě na kole nebo kolečkových bruslích.

Následky takových zranění jsou pak v mnoha případech trvalé a osoba, která je utrpí, může mít v budoucnu jak vážné fyzické, tak psychické problémy.

Zabránění vzniku úrazu je přitom velice snadné – vše vyřeší zubní chránič. Jak vybrat chránič zubů se dozvíte zde, ale pokud chcete kvalitní chránič, tak doporučujeme aby byl vytvořený na míru vyškoleným zubním technikem. Jedině takový chránič vám zajistí spolehlivou ochranu v oblasti úst, rtů, zubů, čelisti a navíc s ním můžete předejít i takovým úrazům, jako je slabý otřes mozku. Pro většinu sportovců na různých úrovních se proto tato ochrana stala pomůckou číslo jedna.

Kvalita a bezpečí

Zubní chrániče vyrobené na míru zubním technikem, mají oproti sériově vyráběným modelům celou řadu výhod. Technik vyhotoví chránič podle unikátní výšky skusu, kterou vám odebere zubní lékař. Chránič tak posílí svalovou výkonnost a zajistí nesrovnatelný komfort, protože neobtěžuje jeho nositele (netlačí, nevadí v dýchání, v řeči, nevyvolává dávicí efekt) a při intenzivnějším skousnutí se neztenčí ochranná vrstva.

Před samotnou výrobou zubního chrániče se dá volit míra ochrany, kterou od chrániče očekáváte. Tenká vrstva je doporučená pro běžné sportovní aktivity, naopak chrániče se 4 vrstvami najdou uplatnění tam, kde hrozí riziko těžkých poranění. Další výhodou zubních chráničů je možnost individualizace každého chrániče. Není tedy problém vytvořit chrániče s logem vašeho sportovního týmu, nebo s vaším jménem.

To vám sériové chrániče na principu zakousnutí nebo tvarované teplem, nikdy neumožní.

Kvalitní chránič může zvýšit váš výkon

Poslední výzkumy neuromuskulární stomatologie přinesly zajímavá zjištění, že správná fixace čelisti (ve které jsou sportovcovi svaly a klouby uvolněné) může pomoci zlepšit rovnováhu a rozsah celého sportovcova těla. Jeho síla je tak využita mnohem efektivněji a jeho výkony jsou tak kvalitnější.