Podohradská 1704/1, 155 00, Praha - Stodůlky, Česká Republika
+420 777 295 555

Zubní implantáty v Praze

CO JSOU ZUBNÍ IMPLANTÁTY?

Zubní implantáty nahrazuji kořen chybějícího zubu, který byl zničen zubním kazem, úrazem nebo chybí v důsledku onemocnění dásní. Přírodní zub je složen z kořene, který je zasazen do kosti čelisti a z viditelné korunky. Naopak zubní výplně nahrazují viditelnou část zubu – korunky.

PRO KOHO JSOU IMPLANTÁTY VHODNÉ?

Zubní implantáty jsou vhodné pro všechny, pouze některé zdravotní stavy vyžadují zvláštní pozornost a konzultaci s lékařem. Implantáty jsou vhodné jako náhrada jednoho i více zubů nebo jako trvalá náhrada za zubní protézy. Implantáty je možné využít také pro stabilizaci a ukotvení zubní náhrady.

Zubní implantáty
Zubní implantáty Praha

JAK VÁM ZUBNÍ IMPLANTÁTY POMOHOU?

Zubní implantáty obnovují žvýkací schopnosti a pomohou Vám znovu získat sebejistotu, díky vzhledu i funkčnosti stejné jako u přírodních zubů. Mohou být navíc alternativou k instalaci můstku v oblasti, kde chybí jeden nebo více zubů. Předejte se tak nutnosti broušení zubů a ošetření kořenových kanálků u okolních zubů.

KERAMICKÉ NEBO TITANOVÉ IMPLANTÁTY?

  • Estetika – u kovových implantátů často dojde k jejich prosvítání kolem korunky. Oproti tomu zirkon je z keramiky a je bílé barvy, proto vypadá mnohem přirozeněji než titan.
  • Jsou Hypoalergení – na rozdíl do kovových implantátů, kermaické jsou vhodné i pro lidi s alergiemi, přecitlivělostí a oslabeným imunitním systémem.
  • Lepší hojení – keramické implanáty jsou vyrobeny z biokompatibilního keramického materiálu, který zaručuje úplnou Integraci a vhojení do čelistní kosti.
  • Galvanická stabilita – Fakt, že zirkon (keramika) nepřenáší elektrické náboje, je velkou výhodou. Tím, že je zirkon nevodivý se úplně eliminuje možnost tvorby galvanických článků v ústech
  • Jsou pevné – keramické implantáty jsou navrženy tak, aby vydrželi nesmírně velké žvýkací tlaky.
  • Komfort – Pacienti s keramickými (zirkonovými) implantáty projdou kratším implantologickým procesem a následně získají vyšší komfort při ošetření a lepší funkčnost.

Postup implantace keramického zubního implantátu Axis Biodental s bezkovovou korunkou

 

REZERVUJTE SI TERMÍN ONLINE

Pokud máte zájem o naše služby. Můžete si snadno ve 4 krocích rezervovat vyšetření na den a čas, který vám vyhovuje.

POSTUP PŘI IMPLANTACI

Mnoho studií prokázalo, že zubní implantáty zpomalují a dokonce úplně zastavují úbytek čelistní kosti. Z toho důvodu je nutné provést implantaci co nejdříve po extrakci (vytažení) zubu. Ideálně do 2 měsíců od extrakce. V případě vhodných podmínek je možná i okamžitá implantace ihned po odstranění zubu, což zkracuje dobu hojení.

Samotná implantace je chirurgickým zákrokem, při kterém je zubní implantát vložen do kosti. Po uplynutí max. 1-2 měsíců dochází k osazení konstrukce korunkou.

Možná je i metoda „okamžitého zatížení“, při které je náhrada konstruována na implantáty ve stejný den, kdy proběhla implantace. Tato metoda je okamžitým řešením estetických problémů.

Zubní implantáty Praha